O nás

Home  >>  O nás

Krátce o nás

Bojová skupina Karpaty je organizovaná skupina založená roku 2006 zabývající se především airsoftem a jinými brannými aktivitami. Působíme ve velké části Zlínského kraje (Zlín, Uherský Brod, Uherské Hradiště, Slavičín, Nedašov…). Jsme rozděleni na oddíly dle místa působiště. Na základně CBA, která nám poskytuje zázemí a materiální vybavení, pořádáme každý druhý měsíc sjednocená výcviková cvičení. Kromě toho organizujeme a zúčastňujeme se dalších mil-sim LARP airsoftových akcí, branných závodů a táborů. Díky dlouholetým zkušenostem Tě můžeme naučit mnoho nových dovedností, které využiješ nejen u nás ale hlavně i v reálném životě.

 

Jak se k nám přidat?

Nábor členů provádíme celoročně v jakoukoliv dobu, stačí kontaktovat velitele BSK nebo oddílu (viz. kontakty), který Tě informuje o všech náležitostech a odpoví Ti na všechny otázky. Nábor je určen pro kluky od 13-ti let.

Kde nás najdete?

Působíme ve Zlínském kraji a jeho okolí, už od roku 2006 a máme základnu poblíž Uherského Brodu – na Žítkové. Zde pořádáme jednou měsíčně výcviky celé jednotky, popřípadě společné výcviky s jinými podobně zaměřenými jednotkami a kluby. Tuto základnu nám poskytuje Centrum branných aktivit a disponuje veškerým potřebným zázemím a materiálem na kratší víkendové výcviky, i na letní tábory. Mezi standardní vybavení patří překážková dráha, učebna s projektorem nebo vozový park.

Trochu motivace

Opravdu Tě pořád baví sedět u počítače a zabíjet čas, nebo se chceš realizovat? U nás máš šanci. Nemáš vybavení? Nevadí. Díky naší výbavě Ti půjčíme vše potřebné. Díky nám zažiješ velké dobrodružství, akci a adrenalin. Naučíme Tě přežít v lese i několik dní, přežívat v nepříznivých podmínkách, naučíme Tě takticky myslet, naučíme Tě slaňovat, naučíme Tě sebeobranu, naučíme Tě střílet z ostrých palných zbraní, psychicky Tě zocelíme! Tak co, stále chceš sedět doma zavřený u počítačové obrazovky a tím tak marnit čas?

Přidej se k nám a staň se součástí většího celku, máš jedinečnou šanci na změnu, ukaž nám, že na to máš!

Jak nás poznáte?

Nově používáme uniformy v maskovacím vzoru Vegetato Woodland, které nahradily dříve používaný vzor Alpenflage. Pro CBA často poskytujeme instruktory na různé teambuldingové akce, školení, kurzy nebo pobyty, pořádané na základně i mimo ni. Naši instruktoři mají veškerou potřebnou kvalifikaci, od armádních kurzů různých zaměření (přežití, střelecké apod.), přes zdravotnické rekvalifikace typu „zdravotních zotavovacích akcí“, kurzy instruktorů lanových aktivit nebo kurzy hlavních vedoucích táborů.

Všichni instruktoři mají bohaté zkušenosti s vedením kolektivu a organizací různých volnočasových akcí. Nedávno jsme začali spolupracovat s nově vzniklou organizací – Brannou mládeží České republiky. Tato organizace se zabývá – jak název napovídá – brannou přípravou mládeže, ať už se jedná o zvyšování fyzické a psychycké odolnosti, taktický výcvik, nebo o vštípení vlastenectví a smyslu k odpovědnosti, poctivosti a čestnosti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Struktura a organizace

Jak již bylo zmíněno, Bojová skupina Karpaty je rozdělena na jednotlivé oddíly. Každý oddíl má svého velitele a strukturu členů. U nás v BSK používáme hierarchii podobnou jako v armádě (hodnosti vyznamenání atp.). Uchazeč o členství se automaticky stává kadetem a zařazuje se do příslušného oddílu. Po nabytí potřebných zkušeností a splnění fyzických a vědomostních testů se z kadeta stává plnohodnotný člen s hodností vojína. To, zda-li se dokážeš vypracovat na vyšší pozice, záleží pouze na Tobě.

Natočili o nás

Záznam vysílání reportáže ČT24 … odkaz na video